هلو101
 
لینک دوستان

soal راه نجات از خودارضایی مخصوص دختران

راه نجات از خودارضایی مخصوص دختران

با سلام و خسته نباشید
دختری هستم که مدت هاست به خودارضایی عادت کرم.راه نجات من چیست؟
ممنون

جواب:

در ادامه مطلب بخوانید...


برچسب‌ها: خودارضایی, توبه, اراده, شهوانی, شهوت
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1 اردیبهشت1392 ] [ 10:28 قبل از ظهر ] [ استاد ]

khoderzaei2 آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره؟

آیا اثرات خودارضایی بعد از ترک از بین میره؟

نامه زیر در یکی از سایت های پرسش و پاسخ دینی مطرح شده که به دلیل اهمیت قضیه، برای شما قرار داده شده است.

با سلام و خسته نباشید پسری هستم هفده سال سن دارم.۲ سال خودارضایی انجام میدادم گاهی وقتا روزی ۵ بار خودارضایی می کردم و در طی این مدت آثار بد آن را احساس کردم و الان حدود سه هفته است که ظاهر شدن.بیشترین صدمه آن از نظر روحی است.الان انگار خودم نیستم و یک آدم دیگر شدم.و تمرکز تو کارهایم ندارم.اصلن نمی توانم به موضوعی فکر کنم.سر کلاس درس نمی توانم گوش کنم.حافظم ضعیف شده و حسابی کم انرژی و بی حال شده ام.احساس افسردگی بهم دست داده.
می خواستم ببینم این آثار از بین میره یا تا آخر میمونه باهام؟چه کار باید بکنم تا زودتر مثل روزهای عادی قبل شوم.
با تشکر

پاسخ: 
در ادامه مطلب....


برچسب‌ها: خودارضایی, توبه, اراده, شهوانی, شهوت
ادامه مطلب
[ یکشنبه 1 اردیبهشت1392 ] [ 10:17 قبل از ظهر ] [ استاد ]

آیت‌الله روح‌الله قرهی مدیر حوزه علمیه امام مهدی(عج) واقع در منطقه حکیمیه تهران، در تازه‌ترین جلسه اخلاق خود به موضوع «بهترین بندگان خدا  چه خصایصی دارند؟» پرداخت که مشروح آن در ادامه می‌آید:

*هدف بعثت تمام انبیا

آنچه که اولیاء خدا و حضرات معصومین(ع) در باب بهترین‌ها، تبیین فرمودند، این است: کسی در بهترین خوبی‌ها قرار دارد که در مرحله نخست، شهوت خود را کنترل کرده باشد.

لذا اگر کسی توانست انواع شهوات (شهوت جنسی، شهوت قدرت، شهوت مال، شهوت شکم و ...) را کنترل کند، برنده است، امّا اگر در این مسئله توفیق نداشت، طبیعی است اصلاً به خوبی‌ها ورود پیدا نکرده است.

همان‌طور که وجود مقدّس پیامبر عظیم‌الشّأن، خاتم الأنبیاء، محمّد مصطفی(ص) هدف بعثتشان را مکارم اخلاق بیان کردند‌ و می‌فرمایند: من برای اتمام مکارم اخلاق مبعوث شدم.

تازه عنوان «لِأُتَمِّمَ» در این فرمایش حضرت، نشان می‌دهد نه تنها هدف پیامبر(ص)، بلکه بعثت همه انبیا به همین منظور بوده و پیامبر عظیم‌الشّأن(ص) تمام‌کننده این مطلب هستند و آن را تکمیل کرده‌اند، یعنی کمال مکارم را برای انسان‌ها آورده‌اند.

بهترین مکارم اخلاق را نیز، اجتناب از محارم و دوری از گناه بیان می‌فرمایند، این مطلب به قدری مهم است که بیان شده: اگر کسی این مکارم اخلاق را رعایت کند؛ یعنی از هر گناه، بدی، زشتی، پلشتی و هر آنچه که عامل می‌شود که انسان گرفتار بدی‌ها شود، دور شود، برنده است.

*اجتناب از محارم، رغبت به مکارم

در یک روایت شریف وجود مقدّس مولی‌الموالی(ع) می‌فرمایند: «إِذَا رَغِبْتَ فِی الْمَکَارِمِ فَاجْتَنِبِ الْمَحَارِمَ»، هر کس خواهان مکارم اخلاق است و دوست دارد که در مکارم اخلاق قرار بگیرد، حتماً باید از محارم اجتناب کند؛ یعنی تا انسان مبتلاست، نمی‌تواند وجودش را به مکارم اخلاق، مزیّن کند.

در باب خیر و خوبی‌ها هم همین‌طور است، اگر کسی جدّی می‌خواهد در خوبی‌ها قرار بگیرد، باید از شهوات طاهر شود. ‌

*پاک شدن از شهوات و بهترین بودن

وجود مقدّس مولی‌الموالی، امیر‌المؤمنین، اسدالله الغالب، علی بن ابی‌طالب(ع) می‌فرمایند: «خَیْرُ النَّاسِ مَنْ طَهَّرَ مِنَ الشَّهَوَاتِ نَفْسَهُ»، بهترین مردم، آن کسی است که نفس خودش را از همه شهوات پاک کند.

«طَهَّرَ مِنَ الشَّهَوَاتِ نَفْسَهُ» یعنی از هر شهوتی پاک بشود؛ چه شهوت جنسی، چه شهوت مال، چه شهوت قدرت و ...، از همه و همه پاک شود، در حقیقت طوری باشد که جز زهّاد عالم و کسانی که از دنیا بریده‌اند، بشود، همان‌طور که فرمودند: «خَیْرُ النَّاسِ مَنْ زَهِدَتْ نَفْسُهُ»  آن کسی که نفس خودش را زاهد کرد، بهترین مردم است.

حضرت بعد از «خَیْرُ النَّاسِ مَنْ طَهَّرَ مِنَ الشَّهَوَاتِ نَفْسَهُ»، می‌فرمایند: «وَ قَمَعَ غَضَبَهُ وَ أَرْضَى رَبَّهُ». این غضب را از بین ببرد - به فضل الهی به موقع راجع به این غضب که انسان را گرفتار می‌کند، صحبت می‌کنیم - و به آنچه که پروردگار عالم به او مرحمت کرده است، راضی شود.

یکی از خصوصیّات رضا هم این است که برای انسان آرامش می‌آورد. وقتی کسی راضی به رضای پرورگار عالم شد، دیگر حال او، حال متانت و آرامش می‌شود. البته این‌طور نیست که مشکل نداشته باشد؛ مشکل دارد امّا دغدغه خاطر ندارد؛ چون راضی به رضای پروردگار عالم است.

*نگاه به شهوت با دو معنا

1. تراوشات نفسانی

لذا بهترین انسان‌ها کسانی هستند که در مرحله اوّل، شهوات را درون خودشان از بین ببرند، اولیا خدا از جمله آن مرد الهی و عظیم‌الشّأن، صاحب جامع السّعادات، ملا محمّدمهدی نراقی یک تعبیری را در رابطه با شهوت بیان می‌کنند، ایشان می‌فرمایند: شهوت یعنی آنچه خواسته نفسانی و غیر از خواسته پروردگار عالم است؛ یعنی هرچه که تراواشات نفسانی است، شهوت می‌شود و هرچه من الله تبارک و تعالی است، بندگی. لذا انسان باید با هرچه که می‌خواهد از نفس بیرون بیاید، مقابله کند.

2. قوّه‌ای مِن ناحیه الله

البته دو حالت برای شهوت است؛ یعنی در باب اصل شهوت یک معنای دیگر را هم داریم و آن این است: شهوت، یک قوّه‌ای است که مثل قوای دیگر مِن ناحیه الله تبارک و تعالی در بشر قرار داده شده است و هیچ یک از انبیاء عظام هم نیامده‌اند که این شهوت را در انسان سرکوب کنند، بلکه آمدند بگویند: آن را در صراط مستقیم قرار بدهید و شهوت‌ران نباشید. لذا شهوترانی بد است؛ نه اصل این قوّه شهوت. انسان باید این شهوت را کنترل کند و در صراط مستقیم قرار بدهد.

علمای اخلاق در رابطه با شهوت به این معنای دوم، مفصّلاً مطالبی را بیان کرده‌اند، آن‌ها غضب را هم به عنوان شهوتی تبیین کردند که اگر در صراط خودش باشد، منعی ندارد امّا اگر در صراط خودش نباشد، همان شهوتی می‌شود که نباید به آن مبتلا شد، لذا هر چیزی باید در صراط خودش قرار بگیرد.

پیامبر عظیم‌الشّأن(ص) که رحمت للعالمین هستند، «أَشِدَّاء عَلَى الْکُفَّارِ» می‌شوند و با کفّار شدیدترین برخوردها را می‌کند، حتّی در قرآن کریم و مجید الهی، مِن ناحیه الله تبارک و تعالی به ایشان بیان می‌شود: مواظب منافقینی که دور تو هستند، باش. پس باید غضب کند و مراقبه داشته باشد. امّا اگر کسی یک موقعی این غضب در صراط خودش قرار ندهد، همان شهوت به معنای اوّل می‌شود.

اولیا خدا در یک تعبیری راجع به صراط مستقیم بیان می‌کنند: صراط مستقیم یعنی همه قوایی که پروردگار عالم به انسان مرحمت کرده، در راه خودش (راه پروردگار عالم) استفاده شود و از آنچه نفس دون می‌خواهد، دور شود. چون نفس دون چیزی را می‌خواهد که خلاف آن چیزی است که پروردگار عالم بیان کرده است.

*شهوت، نجس است!

لذا باید نفس را پاک کرد. بزرگان در رابطه با لفظ طهارت، تعبیری را بیان می‌کنند که بسیار عالی و زیباست. از جمله آیت‌الله بهجت، آن بهجت القلوب بیان می‌فرمودند: از مواردی که عنوان طهارت برای دوری از شهوات بیان شده، معلوم می‌شود شهوات، نجس است.

این‌جا هم حضرت فرمودند: «خَیْرُ النَّاسِ مَنْ طَهَّرَ مِنَ الشَّهَوَاتِ نَفْسَهُ»، پس معلوم می‌شود این شهوات، نجس است و انسان باید نفسش را طاهر کند؛ یعنی اگر با شهوات بودی، این شهوات، نفس را به نجاست می‌کشانند و نفس، نفس دون و نجس می‌شود؛ امّا اگر دور از شهوات بودی، نفست، نفس الهی و طاهر می‌شود و این مطلب مهمّی است.

هر نوع از شهوات انسان را گرفتار می‌کند، یکی شهوت مال دارد «الَّذِی جَمَعَ مالًا وَ عَدَّدَهُ‏» و طبیعی است طوری مال را دوست دارد که دیگر برایش مهم نیست حلال باشد یا حرام، لذا به نجاست می‌افتد.

یکی شهوت قدرت دارد، لذا از هر طریقی که شده به نفس جواب مثبت می‌دهد تا به قدرت برسد. دیگر برایش مهم نیست چه کسی چه چیزی بیان می‌کند؛ مهم نیست که با کیست، یک روز این‌ طرف است، یک روز آن‌ طرف؛ فقط ملاکش این است که به قدرت برسد. پس نفس او هم نجس شده است.

یکی نعوذبالله، نستجیربالله شهوت جنسی دارد. دیگر برایش مهم نیست طرفش کیست، حلال است، حرام است، نگاه را کنترل نمی‌کند، زبان را کنترل نمی‌کند، دست را کنترل نمی‌کند؛ خودش را در لجن‌زار گناه قرار می‌دهد و این‌طور مبتلا می‌شود.

پس اگر انسان می‌خواهد بهترین انسان‌ها باشد، باید مراقب باشد. فرمودند: بهترین انسان‌ها، آن کسی است که در ابتدا نفسش را از شهوات طاهر کند؛ یعنی باید هرچه شهوت است، بیرون بریزد.

بیان هم کردیم که شهوت یعنی آن تراوشات نفسانی که غیر از خداست. اگر انسان در این باره تأمّلی کند، خودش می‌تواند بفهمد. همان‌طور که بیان می‌شود: «الانسان خبیر علی نفسه» انسان خود، به نفس خودش آگاه است و هیچ کس بهتر از او نسبت به نفس او آگاهی ندارد، مثلاً خودش می‌داند که نعوذبالله، نستجیربالله، پناه به ذات حضرت احدیّت، به کدام شهوت دچار است؛ شهوت غضب، شهوت مقام، شهوت مال، شهوت جنسی، شهوت عنوان، یا ... .

*شهوت بیان/استغفار بعد از جلسات ذکر!

به قدری این شهوت عجیب و خطرناک است که اگر یک موقع به اولیا خدا، مِن ناحیه الحجّه امر نمی‌شد، حتّی حرف هم نمی‌زدند و فقط یک کنجی می‌نشستند و سکوت می‌کردند؛ چون نگران بودند و می‌ترسیدند از این که صحبتشان، شهوتِ بیان باشد. امّا چون می‌دانند الان امر است که «بَلِّغ»، آن‌ها هم تبلیغ می‌کنند.

آن مرد الهی و عظیم‌الشّأن، علّامه آسیّد محمّدحسین حسینی طهرانی، به نقل از آسیّد هاشم حدّاد می‌فرمودند: بعد از مباحث، وقتی دارید جلسه را ترک می‌کنید، بهتر است صد مرتبه استغفار کنید.

بعد ایشان فرمودند: یک موقعی برای من سؤال شد؛ گفتم: این استغفار بعد از جلسه که شما امر فرمودید، یعنی چه؟

ایشان فرمودند: ما این استغفار را می‌کنیم که نکند آنچه که گفتیم از نفس بوده باشد - گرچه خصّیصین با هم در خلوت هستند امّا وحشت داشتند از این که نکند شهوت بیان داشته باشد - و آنچه که شما استغفار می‌کنید، برای این است که نکند تصوّر کرده باشید حالا که شما در این راه آمدید، انتخاب شده‌اید و دیگر هیچ کس جز شما انتخاب نشده!

شاید یک موقع انسان به خودش غرّه برود که الان در دل شب، خیلی‌ها خواب هستند امّا امثال ما انتخاب شده‌اند که در محضر آسیّد هاشم حّدادیم و ... .

لذا اولیا الهی از هر نوع شهوتی گریزان بودند که بهترین مردم همین افراد است.


خبرگزاری فارس: صدای عجیبی که حاج حلوایی از ضریح رضوی(ع) شنید

*انسان مبتلا به نجاسات نفسانیه است

یک مطلب دیگری که از روایت شریفه «خَیْرُ النَّاسِ مَنْ طَهَّرَ مِنَ الشَّهَوَاتِ نَفْسَهُ» معلوم می‌شود، این است که مع‌الأسف، انسان به این شهوات و نجاسات نفسانی مبتلاست و چون مبتلاست، باید برای برطرف شدنش کار کند.

عرض کردیم وقتی عنوان «طَهَّرَ» است، طهارت در مقابل نجاست است. اگر طهارت است، یعنی مقابلش نجاستی است. اگر فرمود: «خَیْرُ النَّاسِ مَنْ طَهَّرَ مِنَ الشَّهَوَاتِ نَفْسَهُ» یعنی بشر به این نجاسات نفسانیّه مبتلاست. مبادا یک موقعی این مطلب را فراموش کند.

*راه به دست گرفتن زمام نفس


برچسب‌ها: صدای عجیبی که حاج حلوایی از ضریح رضوی, ع, شنید
ادامه مطلب
[ یکشنبه 29 بهمن1391 ] [ 11:30 قبل از ظهر ] [ استاد ]

بسم رب الشهداء والصدیقین

اي جماعت جنگ يک آئينه است  .....   هفتة تاريخ را آدينه است

لحظه‌اي از اين هميشه بگذريد  ....    اندرين آئينه خود را بنگريد

داغ بود و اشک بود و سوز بود  ....    آه ! گويي اين همه ديروز بود

اينک اما در نگاهي راز نيست  ...    در گلويي عقدة آواز نيست

نسل‌هاي جاودان فاني شدند  ....   شعرها هم آنچه مي‌داني شدند...

شعر از محمد حسین جعفریانبرچسب‌ها: هفته دفاع مقدس در نمایشگاه یاد یاران
[ دوشنبه 10 مهر1391 ] [ 9:9 قبل از ظهر ] [ استاد ]
فيلتر شكن قوي 100% تست شده

امروز می خواهم چند تا فیلتر شکن (Filter Breaker) برای شما معرفی کنم این فیلتر شکن ها که خدمت شما معرفی می کنم صد در صد کار می کنه و تضمینی است و کاملا رجستری شده است و شما می تونید بدون هیچگونه شک و تردیدی ازشون استفاده کنیدالبته همیشه در نظر داشته باشید که این روزها فیلتر شکن های تقلبی و نوظهور زیادی وجود داره که بسیار مخرب هستند و سیستم شما رو به هم می ریزند و به هدفی هم که دارید نمی رسید و بجای اینکه فیلتر شکنی بکنند برای انسان فیلتر درست   می کنند. حتماً حتماً  دانلود کند...


دانلود فیلـ _ ـتر شکن قوی / 100 % تست شده. فیلتر شکن

 


برچسب‌ها: فيلتر شكن قوي 100, تست شده
ادامه مطلب
[ دوشنبه 10 مهر1391 ] [ 9:0 قبل از ظهر ] [ استاد ]


واکنش حضرت آیت الله نوری همدانی به فیلم موهن آمریکایی

حضرت آیت الله نوری همدانی در پیامی پخش فیلم موهن به ساحت مقدس پیامبر اعظم(ص) را محکوم و تاکید کردند: آمریکا باید منتظر اقدامات شدیدتر مسلمانان جهان باشد.

این مرجع تقلید در پیام خود پخش فیلم آمریکایی اهانت آمیز به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام را اقدامی نفرت انگیز توصیف و آن را محکوم کرد.

متن این پیام به شرح زیر است:

 


برچسب‌ها: مراجع عظام اهانت به ساحت پیامبر اعظم, ص, را شدیداً محکوم کردند
ادامه مطلب
[ سه شنبه 4 مهر1391 ] [ 1:43 بعد از ظهر ] [ استاد ]

به گزارش مهندس نیوز به نقل از واشنگتن پست، آخرین محصول جاسوسی ارتش آمریکا که محصول مشترک همکاری بین بخشی وزارت دفاع امریکا (پنتاگون) و سازمان اطلاعت امریکا (سیا) می باشد بصورت یک پشه مصنوعی با قابلیت پرواز و کنترل از راه دور و تبادل اطلاعات با مرکز رادیویی خود ساخته شده است.

این پشه مصنوعی با کنترل از راه دور علاوه بر یک میکرو دوربین که قادر به ثبت تصاویر و فیلم برداری است مجهز به یکی از جدید ترین انواع میکروفون های بسیار حساس و هوشمند جهت ضبط و انتقال صدا نیز می باشد. این پشه جاسوس در حقیقت یک آزمایشگاه پیشرفته ژنتیکی را نیز در خود جای داده که می تواند با گرفتتن نمونه سلول فرد و آنالیز DNA آن و تطبیق آن با بانک اطلاعاتی مرتبط ، پس از شناسایی سوژه مورد نظر ، اطلاعات شخص را به مرکز رادیویی خود مخابره نماید. همچنین این ابزار جاسوسی فوق پیشرفته می تواند با تزریق موارد سمی نسبت به ایجاد مسمومیت یا حتی مرگ فرد مورد نظر عملیات تروریستی انجام دهد. در ضمن این پشه مصنوعی میتواند یک Micro RFID را بدون آنکه فرد مورد مطالعه متوجه شود به پوست وی تزریق کند که امکان ردیابی او را با استفاده از آشکار سازهای مربوطه تسهیل نماید.

این محصول در مرحله تست میدانی بوده و هنوز هیچ اظهار نظر رسمی از سوی مقامات ارتش امریکار در خصوص نحوه بکارگیری آن منتشر نگردیده است.


برچسب‌ها: تعرض به حریم خصوصی در به اصطلاح مهد دموکراسی جهان
[ سه شنبه 7 شهریور1391 ] [ 8:45 قبل از ظهر ] [ استاد ]

تو برنامه خنده بازار سه شنبه شب هفته گذشته 

به جناب علامه مقدس اردبیلی توهین شد

عزیزانی که برنامه رو تماشا نکردن ....

تو اون برنامه یه باغی بود که یک سیب توش افتاده بود

 یک نفر اومد و اون سیب رو گاز زد .

 بعدش صاحب باغ گفت تو باید با دختر من ازدواج کنی چون سیب خوردی و بقیه ماجرا .........

سیمای ما چه تفاوتی با هالیوود داره؟؟؟؟؟ با این توهین ها!!!

 بی تفاوتی ما ایرانیان و عدم اطلاعات وآگاهی برنامه سازان

باعث شده روز به روز به توهین ها اضافه بشه

قرارگذاشتیم

و رفتیم شبکه 3 تا اعتراض کنیم... نتیجه نشست در هادی نت مکتوب شده http://hadinet.ir/

با عضویت در هادی نت می توانید دنبال کنید

منبع وبلاگ یگانه امام علی


برچسب‌ها: توهین به جناب علامه مقدس اردبیلی
[ دوشنبه 6 شهریور1391 ] [ 9:11 قبل از ظهر ] [ استاد ]

سعید امیرایی


هفتاد وپنجمین شهرآورد پایتخت در حالی با تساوی بدون گل پایان یافت که تماشاگران آن ،بازی سردی را از سوی بازیکنان میلیاردی هر دوتیم شاهد بودند.هر چند که خود تماشاگران هم از نیمه دوم به یاری این بازی سرد وبدون تاکتیک آمدند وبا پرتاب سنگ به سمت بازیکنان چند دقیقه ای باعث توقف بازی شدن تا مخاطبان تلویزیونی که درنیمه اول شاهد یک بازی بی رمق بودند بیش از پیش از تماشای این بازی ناراضی باشند.


برچسب‌ها: این فوتبال بی کیفیت, لیاقت یک ریال هم ندارد
ادامه مطلب
[ یکشنبه 5 شهریور1391 ] [ 8:50 قبل از ظهر ] [ استاد ]
 به ادامه مطلب مراجعه کنید ... 
برچسب‌ها: سود مالی اجلاس «نــــم»
ادامه مطلب
[ یکشنبه 5 شهریور1391 ] [ 8:48 قبل از ظهر ] [ استاد ]

قرارگاه بازسازی شهید شفیع زاده بسیج سازندگی برای حضور گسترده تر گروههای جهادی در مناطق  زلزله زده آذریابجان شرقی استقرار یافت.

به گزارش ........... به دنبال امضای تفاهمنامه میان بسیج سازندگی سپاه عاشورا و کمیته امداد امام خمینی (ره) جهت احداث 1800 خانه برای محرومان منطقه زلزله زده توسط بسیج سازندگی، قرارگاه شهید شفیع زاده برای جلب کمک های مردمی و حضور گروههای جهادی برای کمک به احداث این منازل  اعلام آمادگی کرد.

در همین راستا قرار گاه بازسازی شهید شفیع زاده شماره تلفن های 09144038837،09104004623 و 04115513143 را برای هماهنگی گروههای جهادی استان های سراسر کشور اعلام کرده است. همچنین این قرارگاه شماره حساب 5555555-1110 بانک انصار تبریز را نیز برای جمع آوری کمک های نقدی اعلام نموده است.

با توجه به نزدیک بودن فصل سرما واستقبال گروه های جهادی , این قرارگاه از گروه های جهادی خواسته است به فرآیند ثبت نام و اعزام نیروهای خود سرعت بخشند.

احداث بیمارستان صحرایی، حمام و سرویس های بهداشتی، پمپ بنزين هاي سيار جهت سوخت رساني ، جذب و ارسال کمک های مردمی توسط 5 هزار پایگاه بسیج ، ارسال ماشين آلات مهندسي و تجهيزات زنده ياب ،  اعزام30 گروه جهادي بسيج دانشجويي در قالب اكيپ هاي امدادي، پشتيباني و سازندگي  از جمله مهمترین اقدامات بسیج در مناطق زلزله زده آذریایجان شرقی در طی این مدت بوده است.

[ شنبه 4 شهریور1391 ] [ 9:10 قبل از ظهر ] [ استاد ]

علی فرازمند

 

آخرین تلاشهای غرب برای کم رنگ کردن حضور جهان در تهران

 

اجلاس عدم تعهد،یک قدم تا شکست سیاست انزوای ایران


ادامه مطلب
[ شنبه 4 شهریور1391 ] [ 8:53 قبل از ظهر ] [ استاد ]

زماني شهیدان مهدی و حمید باکری، حسن شفیع زاده، مرتضی یاغچیان و علی تجلایی مردانه از آذربايجان بر خواستند و از آب و خاك اين مرزو بوم دفاع كردند امروز نيز مردم سراسر ايران به ياري هم وطنانشان خواهند شتافت..حداقل كمك اهداي خون به اين عزيزان و ارسال كمكهاي نقدي و غير نقدي...


برچسب‌ها: کمک به زلزله زدگان
[ یکشنبه 22 مرداد1391 ] [ 12:53 بعد از ظهر ] [ استاد ]
[ یکشنبه 22 مرداد1391 ] [ 12:46 بعد از ظهر ] [ استاد ]
[ یکشنبه 22 مرداد1391 ] [ 12:32 بعد از ظهر ] [ استاد ]
[ یکشنبه 22 مرداد1391 ] [ 12:28 بعد از ظهر ] [ استاد ]


برچسب‌ها: دعای روز شانزدهم
[ یکشنبه 15 مرداد1391 ] [ 10:47 قبل از ظهر ] [ استاد ]
ر عنوان برنامه مداح / سخنران موضوع

حجم فایل

(کیلو بایت)

زمان

(دقیقه)

دانلودها دانلود پخش
1 سخنرانی

حاج شیخ کاظم صدیقی

مسائل اخلاقی ۶۱۷۱ ۲۵ 51 صوتی صوتی
2 مولودی

حاج سعید حدادیان

امام حسن(ع) ۲۲۶۶ ۹ 204 صوتی صوتی
3 مولودی

حاج محمود کریمی

امام حسن(ع) ۵۵۳۶ ۲۲ 326 صوتی صوتی
4 سینه زنی

حاج سعید حدادیان

حاج محمود کریمی

امام حسین(ع) ۴۳۲۱ ۱۸ 239 صوتی صوتی


برچسب‌ها: دانلود سال 1391 میلاد امام حسن, علیه السلام
[ یکشنبه 15 مرداد1391 ] [ 10:3 قبل از ظهر ] [ استاد ]

سایت «اورشلیمِ ما» همراه برخی گروه ها و سایت های یهودی صهیونیست[1] در سال 2011 این خبر را خطاب به تمام دوستان اسرائیل منتشر کرده است[2]:

These pro Israel companies…We MUST support them!

این شرکت های طرفدار اسرائیل... ما باید از آنها حمایت کنیم!


این خبر می گوید:
PLEASE GIVE THESE COMPANIES YOUR SUPPORT JUST AS THEY SUPPORT ISRAEL
لطفاً از این  شرکت ها حمایت کنید فقط به این دلیل که آنها از اسرائیل حمایت (مالی) می کنند.

اورشلیم در خواست می کند: « لطفاً این لیست مهم را برای هر کس که فکر می کنید لیاقت دارد ارسال کنید»؛ و می افزاید این شرکت ها از اسرائیل حمایت مالی دارند و ممکن است در لیست بایکوت کشورهای عربی یافت شوند.

در ادامه نام هجده شرکت حمایت کننده کلان مالی را به عنوان لیست اول ارائه می دهد.

خوب است نگاهی در این لیست بیندازیم و اسامی آشنا را بیابیم که چگونه مورد تقدیر صهیونیست ها قرار گرفته اند.

برای نمونه، سطح و سابقه حمایت مالی و سرمایه گذاری کوکاکولا (Coca-Cola) و پپسی (PEPSI)را در شماره 6 لیست ببینیم و تقدیر ویژه از کوکاکولا در سال 1997 را بخاطر 30 سال پافشاری بر حمایت مالی از اسرائیل بخوانیم.

http://1.uped.comze.com/images/430ad64df3de.png

یا حمایت کلان شرکت نستله (Nestle) از اسرائیل را در شماره 10 لیست بخوانیم؛ ، تا آنجا که در 1998 نماینده این شرکت جایزه جوبلی اسرائیل(Jubilee Award) را از دستان با کفایت نتانیاهو نخست وزیر وقت دریافت نمود_ این جایزه بالاترین سطح ستایش اسرائیل از حامیان خود تاکنون بوده است_؛ و تازه پس از آن بود که میلیونها دلار سرمایه گذاری مضاعف نستله در اسرائیل برای تأسیس مراکز تحقیقاتی انجام گرفت.

http://1.uped.comze.com/images/a9542c773018.jpg

خوب است خدمات ارزنده و عجیب شرکت IBM را در شماره 12 بخوانیم که یک سال پس از اعلام موجودیت اسرائیل، در 1949 آغاز به کار کرد و اولین شرکت بزرگ آمریکایی بود که سرمایه گذاری در اسرائیل را شروع کرد. این، یکی از سه شرکت آمریکایی است که در سال 2001 در مراسم ویژه ای توسط آریل شارون تقدیر شد و پاداش هایی همچون Ambassador’s Award را بواسطه حمایت مالی و انتقال تکنولوژی به اسرائیل دریافت نمود.

جالب است سرمایه گذاری 500 میلیون دلاری شرکت Nokia در اسرائیل را در شماره 15 لیست بخوانیم و از پروژه های سر شاخه های نوکیا برای اسرائیل کسب اطلاع نماییم.

http://1.uped.comze.com/images/48e9aee4ffe4.jpg

یا حمایت ها و همکاری های ویژه شرکت والت دیسنی(Walt Disney)، کاترپیلار (CATERPILLAR) و تیمبرلند(TIMBERLAND) را بخوانیم...

اما اگر روزی روزگاری،

خواستیم از محصولات اصلی و جانبی نستله استفاده کنیم و مثلاً نسکافه داغ نوش جان کنیم، در حالی که می توانستیم به جایش از کافی میکس مشابه ایرانی یا ترک یا مالزیایی غیر وابسته به این شرکت استفاده کنیم،

http://vkrt.comuv.com/photos/a571fe98a2ba.png


یا اگر بر خلاف توصیه پزشکان، این نوشابه کوفتی را رها نکردیم و خواستیم کوکاکولا یا پپسی و یا یکی از نوشابه های گازدار تحت لیسانس این دو شرکت را مصرف کنیم (که حاوی طعم دهنده انحصاری «کولا» و مثل آن هستند که از این دو شرکت خریداری و افزوده می شود)؛ در حالی که می توانستیم بجای نوشابه از آب میوه و دوغ و دلستر غیر وابسته به این دو شرکت استفاده کنیم،

http://1.uped.comze.com/images/606bdb6f1fa7.png

اگر  خواستیم گوشی خوب و جدید «نوکیا» برای خودمان بخریم در حالی که می توانستیم مشابهش را از «سونی اریکسون» و «سامسونگ» تهیه کنیم،

http://1.uped.comze.com/images/ab8dff7441ed.gif

اگر خواستیم از پوشاک چشم نواز TIMBERLAND یا سیستم های کامپیوتری IBM و محصولات دیگر شرکت های صهیونیستی استفاده کنیم در حالی که جایگزینی برای آنها  وجود داشته است؛

بهتر است پیش از آن،

برای توضیح به مادر این کودک آواره در نوار غزه که مدت زیادی از داغدار شدنش نگذشته، پاسخی در ذهن خود داشته باشیم!


http://1.uped.comze.com/images/392ea4ca76ad.jpg


یا برای 500 نفر قربانی در 1000 روز اول محاصره نوار غزه [3] از سال 2006 ، که تنها به علت «نرسیدن کمک های بهداشتی» جان خود را از دست داده اند، پاسخی در ذهن خود داشته باشیم،


http://img4up.com/up2/96501713669072315834.png


یا برای دست کم 1300 قربانی فلسطینی شامل 412 کودک [4] که طی 22 روز حمله هوایی به نوار غزه در سال 2008، زیر باران فسفر سفید سوختند[5] و کشته شدند[6]  پاسخی داشته باشیم.


 http://img4up.com/up2/26881039751570219150.png

 

یا برای کشتار روزانه و هفتگی فلسطینیان جهت بقای اسرائیل، که سالهاست به خبری تکراری برایمان تبدیل شده و حقوقی از نوع «بشر» به آنها تعلق نمی گیرد پاسخی داشته باشیم،


http://img4up.com/up2/38937223172099330569.png

 

یا برای کشتار فلسطینیان رانده شده به لبنان و ساکن در اردوگاه های صبرا و شتیلا [7] در 1982، (و در قلمرو تحت کنترل نیروهای دفاعی اسرائیل به فرماندهی آریل شارون) پاسخی داشته باشیم، که ظرف 3 شبانه روز 3297 نفر از ساکنینش توسط فالانژها (حزب یاور اسرائیل) [8] قتل عام شدند،


http://1.uped.comze.com/images/c1f850d934f4.jpg


یا (صرف نظر از کشتار 1928 و دیگر جنایاتِ قبل از اعلام موجودیت اسرائیل با همکاری انگلیس[9] ،)

«حداقل!»

 برای کشتار روستای دیر یاسین که از 1942 با همسایگان یهودی خود پیمان عدم تخاصم امضا کرده بود؛ اما در سحرگاه 9 آوریل 1948 ظرف یک روز، تقریباً تمامی 250 نفر ساکنین غیرنظامی دیر یاسین اعم از کودک، زن و مرد توسط صهیونیست های ایرگون و لهی قتل عام شدند [10] (تا تنها 35 روز پس از آن، کشور اسرائیل اعلام استقلال و موجودیت نماید! و «چند دقیقه» بعد از اعلام این خبر، رئیس جمهور آمریکا، اسرائیل را به رسمیت بشمارد و سپس جنگ اعراب و اسرائیل رقم بخورد و در همین بحبوحه 350 شهرک و روستای عرب نشین در خاک کشور اسرائیل! تخریب کامل شود و قتل عام های دیگری مثل ناصرالدین [9] ، الدوایمه ، طنطوره، حولا و...[11] رخ دهد و پس از آن سازمان ملل بتواند طی قطعنامه ای با اکثریت نسبی آراء، اسرائیل را دولتی صلح دوست بخواند [12] و کشور اسرائیل را به رسمیت بشمارد!! [12] و 5 میلیون فلسطینی، آواره شده و به نوار غزه یا اردوگاه های کشورهای همسایه رانده شوند و... و... و...)، پاسخی درخور! داشته باشیم.

 

خلاصه

 مجموعاً برای کشتار نیم میلیون فلسطینی و عرب [13] و آواره شدن 5 میلیون فلسطینی دیگر و تقریباً 1 میلیون نفر معلول جسمی بر جای مانده و 1 میلیون بازداشت و اسارت توسط صهیونیستها در مدت 64 سال اشغال فلسطین با حمایت «همه جانبه» برخی کشورها، پاسخی روشن داشته باشیم تا در صحرای محشر و جلوی پل صراط هنگام بازخواست از اینکه چرا به اسرائیل حمایت مالی رساندید، در حالی که علم داشتید؛ بیانش کنیم!

http://img4up.com/up2/44358194174768607584.png

اما قابل توجه است،

اگر دولت در مواجهه با شرکت های حامی صهیونیسم تعلل کند[14] ، اگر مجلس و قوه قضائیه اقدامات کافی در این مورد انجام ندهند، اگر منافع شخصی و گروهی یا مصالحی غیر علنی در مورد مذکور در میان باشد، اگر هنوز مطالبه عمومی برای لغو مجوز شرکت های حامی صهیونیسم در کشور به وجود نیامده، و اگرهای دیگری از این دست، هیچ کدام به نظر نمی رسد هنگام بازخواست از تکلیف شخصی و گروهی ما در خصوص اسرائیل، بهانه مناسب و محکمه پسندی باشد!


«ولا یکلّفُ اللهُ نفساً اِلّا وُسعها»


مراجع:

[1]: http://www.ruthfullyyours.com/2011/02/27/these-companies-support-israel-lets-support-them

[2]:  http://www.ourjerusalem.com/ourjerusalem/story/these-pro-israel-companies-we-must-support-them.html

[3]:  http://www.mehrnews.com/fa/NewsDetail.aspx?NewsID=1047984

[4]:  http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/7855070.stm

[5]: http://www.hrw.org/en/news/2009/01/10/israel-stop-unlawful-use-white-phosphorus-gaza

[6]: http://www.dw.de/dw/article/0,,3945862,00.html

[7]: http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1152494

[8]:  http://www.bbc.co.uk/persian/worldnews/story/2006/11/061123_waa_gamayel-bio.shtml

[9]: http://www.aviny.com/Occasion/Sayer/Hezbollah/87/sahunism/Sargozasht.aspx

[10]:  http://www.bbc.co.uk/persian/worldnews/story/2008/05/080515_bd-mv-nakba.shtml

[11]: http://www.qodsna.com/NewsContent-id_27324.aspx

[12]:  http://www.unic-ir.org/publication/farsi/palestine/palestine3.htm

[13]:  http://www.qodsna.com/NewsContent-id_48313.aspx

[14]: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8906161581


برچسب‌ها: این شرکت های طرفدار اسرائیل, ما باید از آنها حمایت کنیم
[ یکشنبه 8 مرداد1391 ] [ 9:17 قبل از ظهر ] [ استاد ]

حاج آقا منصور ارضی - دانلود مراسمات شبهای ماه مبارک رمضان ۱۳۹۱-  مسجد ارک

برچسب‌ها: حاج آقا منصور ارضی, دانلود مراسمات شبهای ماه مبارک رمضان ۱۳۹۱, مسجد ارک
[ یکشنبه 8 مرداد1391 ] [ 9:8 قبل از ظهر ] [ استاد ]

انما امروا بالصوم لکى یعرفوا الم الجوع و العطش فیستدلوا على فقر الاخر

                          --:¦: -- :¦: --:¦: -- :¦: -- :¦: -- :¦:-- :¦:-- :¦:-- :¦:--

امام رضا علیه السلام فرمود:

مردم به انجام روزه امر شده‏اند تا درد گرسنگى و تشنگى را بفهمند و به واسطه آن فقر و بیچارگى آخرت را بیابندوسائل الشیعه، ج 4 ص 4 ح 5 علل الشرایع، ص 10


برچسب‌ها: قال الرضا علیه السلام
[ یکشنبه 1 مرداد1391 ] [ 2:32 بعد از ظهر ] [ استاد ]
امام علی عليه‏السلام :
صِيانَهُ المَرأةِ أنعَمُ لِحالِها وَأدوَمُ لِجَمالها . 

امام على عليه‏السلام :
*صيانت زن او را شادابتر و زيبايى‏اش را پايدارتر مى‏كند* 


برچسب‌ها: امام علی عليه‏السلام
[ یکشنبه 1 مرداد1391 ] [ 1:16 بعد از ظهر ] [ استاد ]

[ یکشنبه 1 مرداد1391 ] [ 1:14 بعد از ظهر ] [ استاد ]
رسول الله صلی الله علیه و اله
هر که در این ماه بسیار صلوات بر من و آل من بفرستد، خدا سنگین گرداند ترازوی عمل او را روزی که ترازوهای اعمال سبک باشد
خطبه شعبانیه رسول الله.زادالمعاد مجلسی


برچسب‌ها: خطبه شعبانیه رسول الله, زادالمعاد مجلسی
[ یکشنبه 1 مرداد1391 ] [ 12:44 بعد از ظهر ] [ استاد ]
انفجار در وزارت اطلاعات عربستان
خاورمیانه - مهر نوشت:
رسانه های خارجی لحظاتی قبل از انفجار در مقر وزارت اطلاعات عربستان سعودی و کشته شدن معاون رئیس سازمان اطلاعات این کشور خبر دادند.
به گزارش  الفجر پرس، مقر وزارت اطلاعات عربستان سعودی در ریاض لحظاتی پیش هدف انفجار قرار گرفت.
بر اثر این انفجار "مشعل القرنی" معاون بندر بن سلطان رئیس سازمان اطلاعات عربستان کشته شد. این سایت خبری اعلام کرد که هنوز نتوانسته است از طریق منابع ویژه این خبر را تایید کند.
این انفجار پس از آن رخ می دهد که کمتر از 2 روز پیش رئیس سازمان اطلاعات عربستان سعودی تغییر کرده است.
همین گوساله اس !


برچسب‌ها: انفجار در وزارت اطلاعات عربستان
[ یکشنبه 1 مرداد1391 ] [ 11:58 قبل از ظهر ] [ استاد ]

گزارش تصویری روز دوم :

گزارش تصویری روز دوم///پسر شهید احترامی/// هادی می گفت هیچ وقت تو زندگیم احساس کمبود نکردم... البته نه به خاطر مادرم همه جوره هوای ما رو داشت بیشتر به این خاطر بود که همه جا سرم رو با افتخار بالا می گرفتم ومی گفتم من هادی احترامی فرزند شهید احترامی هستم ...

گزارش تصویری روز دوم///خانه پاسدار شهید احترامی /// عکس دست جمعی با پسر شهید ابراهیم احترامی


گزارش تصویری روز دوم///بندر عباس //عکس شهید ابراهیم احترامی

گزارش تصویری روز دوم///نماز جماعت مغرب و عشا رو توی روستای محمدشمسی پشت سر اقاسید خوندیم///وقتی تو روستا قدم میزدی از حال وهوا مردمش حس زندگی می گرفتی

گزارش تصویری روز دوم///روستای محمد شمسی از بخش کنارو 40 کیلومتری بندرعباس///پدر و برادر شهید محمد دادور و آقای کرمی رئیس کنگره شهدای استان هرمزگان

گزارش تصویری روز دوم///روستای محمدشمسی از بخش کنارو 40کیلومتری بندرعباس///عکس دسته جمعی با پدر و برادران شهید محمد دادور

گزارش تصویری روز دوم///روستای محمد شمسی از بخش کنارو 40کیلومتری بندرعباس///مدال ها و مقام های کسب شده توسط شهید محمد دادور///پدرش می گفت که ورزشش هیچ وقت ترک نمیشد و به والیبال خیلی علاقه داشت و چندین بار توی بخش مرکزی بندرعباس و حتی توی دواران تربیت مربیش مقام می آورد
گزارش تصویری روز دوم///شهید محمد دادور

گزارش تصویری روز دوم///پدر شهیدان محمد و علی آبسواران/// دائما می گفت خودم هم حیرانم که چرا این دو تا بچه ام این قدر معنوی نورانی بودند
گزارش تصویری روز دوم///روستای کنارو40کیلومتری بندرعباس///عکس محمد آب سواران ///در سال 61 و چند روز قبل از اعزام به جنگ به علت فعالیت و تاثیرگذاری زیاد در منطقه توسط منافقین ترور و شهید ش.
گزارش تصویری روز دوم///روستای کنارو40کیلومتری بندرعباس///عکس شهید علی آب سواران که در17 سالگی به شهدات رسیدند

برچسب‌ها: دیدارخلیج فارسبوموسیاماراتفعالان مجازی

[ شنبه 24 تیر1391 ] [ 2:48 بعد از ظهر ] [ استاد ]

سلام

گروه فرهنگی دیدار یه اردوی 6 روزه ای رو با عنوان بال شهدا تا خلیج همیشه فارس برگزار کرده که از 21 تا26 تیر ماه هست که توفیق داشتم و من هم تئوی این برنامه شرکت دارم.

گزارش و خاطرات این اردوکه دو ، پونزده تا از بچه های فعال گروه هستن توی شبکه اجتماعی دیداربهصورت لحظه به لحظه قرار می گیره ..

تا امروز که گذشت دو روز از برنامه های گروه برگزار شده

گفتم گزارش تصویری این دو روز رو براتون بذارم.نظر هم یادتون نره ....

گزارش تصویری روز اول:

گزارش تصویری روز اول /// تو قطار هم پیمان شدیم ///خودمونیم ا دست من داشت می شکست اون زیر زیریه دست من بود {-54-}

گزارش تصویری روز اول///ایستگاه راه آهن بندر عباس/// وقتی که اینترنت پر سرعت مفتی {-7-}همه رو غافلگیر کرده بود /// همه به یاد دانلود کردن افتاده بودن....

گزارش تصویری روز اول دیدار///بعد از تاخیر یک ساعته حرکت از ایستگاه قطار به سمت هتل فرهنگیان ///عکس یادگاریگزارش تصویری روز اول///امام زاده سید مظفر (برادر امام رضا)///بعد از چندساعت استراحت افتتاحیه برنامه های اردو با عنایت اهل بیت بودگزارش تصویری روز اول دیدار///در مسیر اولین دیدار با خلیج همیشه فارس/// نه که بچه ها در زیارت از سید مظفر خیلی خسته شده بودند قرار شد اولین جا بریم لب ساحل...(که خودش داستان داره از جو گرفتن بعضی ها و تا خود ساحل دویدن...نکته جالبش این بود که توی افتتاحیه اولین چیزی که تذکر داده شد این بود که ازهم جدا نشین و پراکنده نشین و چقدر هم گوش داد{-54-}
گزارش تصویری روز اول /// عکس دسته جمعی در ساحل خلیج همیشه فارس///بعد از کلی شعر خوندن و اذیت کردن مدیر سایت؛ این عکس دسته جمعی رو انداختیم(خودمم قاطی کردم تا با شهدا خلیج فارس بود یا با خلیج همیشه فارس تاشهدا ؟؟؟
گزارش تصویری روز اول /// قرعه اولین دیدار افتاد به جانباز هفتاد درصد جنگ آقای خاوندکه شهید زنده بودند///16ساله بود که توی عملیات بدر گلوله به سرش اصابت کرد///با اینکه 20 سال توانائی حرف زدن نداشت و تازه 2 سال بود که می تونست حرف بزنه می گفت ما برای انقلاب کاری نکردیم ...{-17-}

[ شنبه 24 تیر1391 ] [ 2:46 بعد از ظهر ] [ استاد ]
سلام

دوستان جای شما خالی ظهر روز چهارشنبه 21 تیرماه با جمعی از دوستان مجازی به اردوی بندرعباس برای  دیدار از خانواده شهدا و جانباز آمدیم جای دوستان خالیه خیلی خیلی


برچسب‌ها: جزیره ابوموسی|هلو|دیدار|کانون بسیج مداحان
[ پنجشنبه 22 تیر1391 ] [ 12:40 بعد از ظهر ] [ استاد ]

بسم الله الرحمن الرحیم

فلا تجزع اذا اعسرت یوما 
فقد ایسرت فى دهر طویل‏ 
و لا تیأس فان الیاس کفر 
لعل الله یغنى عن قلیل‏ 
و لا تظنن بربک ظن سوء 
فان الله اولى بالجمیل‏ 
رأیت العسر یتبعه یسار 
و قول الله اصدق کل قیل

ترجمه:

ـاگر روزى دچار سختى و مشکلات شدى بى‏تابى مکن که در یک دوران طولانى در فراخى بوده‏اى .

ـاز لطف خداوند مأیوس مباش که یأس (از رحمت خدا) کفر است،شاید خداوند ترا باندک زمانى بى‏نیاز کند.

ـبپروردگار خود گمان بد مبر زیرا که خداوند (مهربان) بنیکوئى کردن سزاوارتر است.

ـسختى را دیدى که بدنبال آن فراخى است و قول خدا راست‏تر از هر قولى است (اشاره است بایه شریفه ان مع العسر یسرا و آیه و من اصدق من الله قیلا) .

****************

و کم لله من لطف خفى‏ 
یدق خفاه عن فهم الزکى‏ 
و کم یسراتى من بعد عسر 
و فرج کربة القلب الشجى‏ 
اذا ضاقت بک الاحوال یوما 
فثق بالواحد الفرد العلى‏ 
توسل بالنبى فکل خطب‏ 
یهون اذا توسل بالنبى‏ 
و لا تجزع اذا ما ناب خطب‏ 
فکم لله من لطف خفى‏ترجمه

ـچه بسا براى خدا لطف پوشیده‏اى است که مخفى بودن آن از فهم شخص زیرک پوشیده است.

ـو چه بسا گشایشى که پس از سختى میآید و گرفتگى و اندوه را از دل محزون بر طرف میکند .

ـاگر روزى راه چاره جوئیها بر تو تنگ گردید پس بخداى یگانه و فرد و بلند مرتبه اعتماد کن.

ـبه پیغمبر صلى الله علیه و آله متوسل شو که هر کار سخت و بزرگ موقعیکه به پیغمبر توسل جسته شود آسان گردد.

ـموقعیکه امر بزرگى پیشامد میکند بى تابى مکن چه بسا که خداوند را لطفهاى پوشیده‏اى باشد.

***********************

محمد النبى اخى و صنوى‏ 
و حمزة سید الشهداء عمى‏ 
و جعفر الذى یمسى و یضحى‏ 
یطیر مع الملائکة ابن امى‏ 
و بنت محمد سکنى و عرسى‏ 
مسوط لحمها بدمى و لحمى‏ 
و سبطا احمد ولداى منها 
فایکم له سهم کسهمى‏ 
سبقتکم الى الاسلام طرا 
غلاما ما بلغت او ان حلمى‏ 
و صلیت الصلوة و کنت طفلا 
مقرا بالنبى فى بطن امى‏ 
انا الرجل الذى لا تنکروه‏ 
لیوم کریهة او یوم سلم‏ 
و اوجب لى ولایته علیکم‏ 
رسول الله یوم غدیر خم‏ 
فویل ثم ویل ثم ویل‏ 
لمن یلقى الا له غدا بظلمى
(1)

ترجمه

ـمحمد پیغمبر صلى الله علیه و آله برادر و قرین من است و حمزه سید الشهداء عم من است .

ـو جعفر طیار که (در بهشت) با فرشتگان پرواز میکند برادر من است.ـو فاطمه دختر پیغمبر صلى الله علیه و آله زوجه من است که گوشت و خون او آمیخته بگوشت و خون من است.

ـو نواده‏هاى پیغمبر صلى الله علیه و آله (حسنین علیهما السلام) دو فرزند من از فاطمه‏اند پس کدام یک از شما مانند من هستید؟

ـبر همه شما در اسلام آوردن سبقت گرفتم در حالیکه نوجوانى بودم که هنوز بحد بلوغ نرسیده بودم.

ـو من در کودکى (با پیغمبر صلى الله علیه و آله) نماز خواندم و در حالیکه در شکم مادرم بودم بنبوت او اقرار نمودم.

ـمن آنمردى هستم که نمیتوانید (خدمات او را) انکار کنید چه در روز جنگ و چه در موقع صلح.

ـو رسول خدا صلى الله علیه و آله در غدیر خم براى من ولایتش را بر شما واجب نمود.

ـپس واى بحال کسى و باز واى بحال کسى و واى بحال کسى که فرداى قیامت خدا را ملاقات کند و در باره من ستم کرده باشد.

http://www.emamali.net/Fazael/mansob.htm

یا علی مدد

[ شنبه 17 تیر1391 ] [ 8:45 بعد از ظهر ] [ استاد ]

می خواستم که وقف تو باشم تمام عمر
دنیا خلاف آنچه که می خواستم گذشت

باز هم روزهای خوب ماه شعبان و خیابان های در حال آذین بندی شهر، نوید فرارسیدن یک جشن تولد را می دهند. جشن تولد امام زمان مان، صاحب امورمان، امام پاکی ها…

نشستیم و فکر کردیم که برای تولد عزیزترین کس مان باید چه چیزی کادو بدهیم؟! مثل سالهای قبل، دیدیم کادوی خوبی که در حد و اندازه ی او باشد نداریم. اما فکری به ذهن مان رسید تا هم در آستانه ماه مبارک رمضان برای خودمان کاری کرده باشیم و هم حداقل بتوانیم دل ایشان را شاد کنیم. مگر نه اینکه خود حضرت در توقیع به شیخ مفید می نویسند:

«تنها چیزی که ما را از شیعیان مان پوشیده نگه می دارد همانا چیزهای نا خوشایندی است که از ایشان به ما می رسد و از آنان انتظار نمی رود.»

پس باید همت کنیم تا بیش از این فرج آقایمان را با دست خود، به تاخیر نیندازیم.

بزرگی در لابلای وعظ ش نکته جالبی گفت که جرقه انتخاب «کادوی تولد» امسال من به آقا زده شد. می گفت «اگر همین الان امام زمان ظهور کنند و به تو بگویند موبایل ت را به من بده، می دهی؟! از محتویات آن مطمئنی و خیالت راحت است؟ عکسی، موسیقی ای، کلیپی یا هر چیزی که مورد رضایت ایشان نباشد و او را آزرده کند نداری؟!»

01ha

امسال با جمعی از اهالی وب، و همه کسانی که با ابزارهای فناوری سر و کار دارند، می خواهیم قراری بگذاریم و یک کادوی تولد متفاوت به آقا هدیه بدهیم. همچنین خود را برای ورود به ماه مبارک رمضان آماده کنیم. طی دو هفته فاصله میلاد آقا تا ماه رمضان، با هم وضوی صفر و یکی بگیریم. مگر نه اینکه وضو برای طهارت و پاک کردن جسم و روح ماست. کادوی امسال ما به آقا هم همین است. همه با هم از پنجشنبه، روز نیمه شعبان تا آغاز ماه مبارک رمضان، لپ تاپ، موبایل، انواع حافظه ها و ابزارهای دیجیتالی مان را تطهیر کنیم. از دید ایشان، یک دور همه وسایل مان را دقیق چک کنیم و هرچه را فکر می کنیم نمی پسندند، هم به نیت خوشحال کردن ایشان و هم برای طهارت خودمان، حذف کنیم و دور بریزیم.

همه به این طرح دعوت اند. اگر دوست دارید در این برنامه جمعی شرکت کنید می توانید از راه های زیر استفاده کنید:

  • به سایت وضو http://vozoo.ir مراجعه کنید و ثبت نام کنید. (این بهترین راه است)
  • مشخصات خود شامل نام، ایمیل، آدرس سایت یا وبلاگ (در صورت تمایل) و یک جمله کوتاه را به شماره ۳۰۰۰۱۳۴۱۴۴ پیامک کنید.
  • همین جا در قسمت نظرات همین مطلب آمادگی خود را اعلام کنید و مشخصات تان را درج نمایید.

همچنین با نوشتن مطلب، بنر، پوستر، پادکست، مینیمال و … درباره این طرح یا انتشار همین مطلب در سایت و وبلاگ تان، یا ارسال پیامک به لیست خود، در فرصت باقی مانده دوستان و آشنایان تان را از این طرح با خبر نمایید و در بهره های معنوی  آن سهمی داشته باشید، انشا الله. التماس دعا.

       
[ شنبه 17 تیر1391 ] [ 8:37 بعد از ظهر ] [ استاد ]
.: Weblog Themes By MihanSkin :.

درباره وبلاگ

یابن الحسن(عج):
خداکند که رضایم فقط رضای توباشد
هوای نفس نباشد همه هوای توباشد
خداکندکه بدانم نشانه ای زمکانت
که درب جنت رضوان درسرای تو باشد
ورودبه وبلاگ با5صلوات برای مهدی فاطمه(عج)
امکانات وب

ورود به چت روم:

یاس کبود شعبه اسلامشهر